SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coasters 5406098
*
nr 540 6098
Coasters
ett par, pläter, dia14, 5 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2008
kl 17:11:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 16:05:54
1
150 kr
2/9 16:19:40
2
200 kr
2/9 16:31:19
1
450 kr
3/9 17:42:16
3
600 kr
3/9 17:54:13
1
650 kr
8/9 11:37:36
4
700 kr
8/9 11:40:39
1
750 kr
8/9 15:36:26
5
Vinnande bud
8/9 15:44:26
1
850 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Coasters
nr 540 6098
Coasters
ett par, pläter, dia14, 5 cm
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 16:05:54 | 1 | 150 kr |
2/9 16:19:40 | 2 | 200 kr |
2/9 16:31:19 | 1 | 450 kr |
3/9 17:42:16 | 3 | 600 kr |
3/9 17:54:13 | 1 | 650 kr |
8/9 11:37:36 | 4 | 700 kr |
8/9 11:40:39 | 1 | 750 kr |
8/9 15:36:26 | 5 | Vinnande bud |
8/9 15:44:26 | 1 | 850 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41